אין מוצרים בעגלה.

Blog Left Sidebar

איך יודעים איזה בר מים לבחור

השוק מציע לנו כיום מגוון עצום של מתקנים למים, המיועדים בעיקר לשימוש הביתי. חלקם מתקדמים וחדשניים מאד וחלקם פשוטים. חלק מתבססים על תפעול דיגיטלי וחלק על תפעול ידני. האפשרויות רבות, והבחירה, כיאה להן, לא תמיד קלה. איך יודעים איזה מתקן כזה לבחור? הנה כמה טיפים שיעזרו לכם בבחירה:

להגדיר מראש

מחפשים בר מים ולא יודעים באיזה דגם לבחור? בין אם זה מתקן מים ביתי לבית שבו מספר רב של נפשות או לבית עם זוג בלבד, חשוב תחילה שתגדירו את הצרכים שלכם. לכל משתמש צרכים אחרים וחשוב שמתקן המים הנבחר, ובייחוד כאשר הוא לשימוש הביתי, יספק את המענה המתאים. ולכן, כדאי לכם לשאול את עצמכם, לפני הרכישה, את השאלות הבאות: מי צפוי להשתמש במכשיר המים? האם מדובר במספר רב מאד של משתמשים או במספר קטן? באיזו תדירות צפויים להשתמש בו – בתדירות גבוהה או נמוכה? האם יש ילדים צעירים בבית או אולי אנשים מבוגרים מאד? ובכלל, האם יש משהו מסוים, צורך כלשהו, שצריך לקחת בחשבון לפני שקונים? ענו על שאלות אלו ורק אחר כך צאו למשימת החיפוש.

ומה לגבי העלויות? חשוב שתדעו שמתקני המים של היום מוצעים בטווח רחב מאד של מחירים. ישנם מתקנים העולים כמה מאות שקלים ויש מתקנים יקרים יותר, שעלותם היא כמה אלפי שקלים. כמו בכל תחום, גם כאן ישנם ברי מים יקרים מאד ואחרים זולים במיוחד. כדאי לכם, ולו כדי להתמקד במשימה כמה שיותר, להגדיר את התקציב שלכם מראש ורק לאחר מכן לבחון את הדגמים הקיימים. אם איכות חשובה לכם, דעו שייתכן ותצטרכו לשלם על המכשיר לא מעט כסף, בהשוואה למכשירים פשוטים, זולים ופחות איכותיים.

להשוות

השוואה בין כמה אפשרויות היא חלק חשוב ומרכזי מאד בקנייה חכמה. מכיוון שישנם לא מעט דגמים ולאור הצרכים השונים, מומלץ מאד לצאת למסע קצר של השוואת מחירים. במסגרתו תוכלו לבחון את הדגמים הרלוונטיים לכם וגם ללמוד מהם המחירים הריאליים בשוק. הדבר חשוב במיוחד אם זוהי הפעם הראשונה שבה אתם מבצעים רכישה כזו. אם מעולם לא היה לכם מתקן מים שכזה, כדאי לכם לבצע את ההשוואה ולהקדיש לה כמה שעות או ימים. עשו זאת אך ורק בחנויות או מול חברות, המתמחות במכירת מוצרים כאלה, חברות השמות דגש הן על השירות והן על האיכות.

לשאול אחרים

אין כמו ניסיונן של אחרים. פנו לבני המשפחה שלכם או לחברים שברשותם בר מים שכזה ובקשו לשמוע מהם חוות דעת על המכשיר. האם הם מרוצים ממנו, האם ממליצים גם לכם לרכוש כזה או אולי לרכוש אחד אחר? היעזרו גם בפורומים ובקבוצות ייעודיות ברשתות החברתיות כדי לאסוף נתונים חשובים והמלצות על הדגמים הקיימים.

מוצרים נוספים שיכולים לעניין אותך : מסננים לתמי 4, אוסמוזה הפוכה, פילטר מים, מיני בר לשבת

בר מים בפיקוד שבת

כידוע, הציבור שומר השבת בישראל אינו מרתיח מים בשבת כדי לא לחלל את השבת. אך ישראל היא מדינה חמה שבה צריכת המים היא גבוהה, כדי להימנע מהתייבשויות לא רצויות וכדומה. איך בכל זאת יכול הציבור הדתי ליהנות הן ממים חמים והן ממים קרים ללא חילול השבת? הכל במאמר הבא.

מיני בר כשר לשבת

בר מים הוא פתרון מצוין לסוגייה זו. לאחרונה פיתחו ברי מים מתקדמים מבחינה טכנולוגית אשר מאפשרים את קירורם וחימומם של המים ללא חילול השבת. כיצד הדבר נעשה? ובכן, ישנם ברי מים בפיקוד שבת – מכשיר קומפקטי אשר יספק עבורכם מים קרים ומים חמים לשימוש בשבת באישור מכון צומת. יש טיימר אשר מופעל לפני כניסת השבת, כדי להפעילו יש ללחוץ על כפתור הטיימר טרם כניסת השבת.

בר המים יתחיל לקרר את המים ללא הפסקה עד צאת השבת, כך תוכלו ליהנות ממים קרירים בימות הקיץ החמים משום שתהליך קירור המים החל לפני כניסתה של שבת. הדבר תקף גם לגבי המים החמים, בר המים נוגה שבת מכיל מכל מים חמים גדול אשר מתחממים טרם כניסת השבת. כמו כן המפרט הטכני של נוגה, מבטיח לכם מוצר באיכות גבוהה, נפרט מעט על המוצר.

בר המים הזה כולל עיצוב יפה ועדין בשילוב מסך LED, והפעלתו פשוטה וידידותית למשתמש. כמו כן, הוא מגיע עם ארבעה מצבים שונים שבהם תוכלו לשתות את המים: מים קרים, מים חמים, מים פושרים והרתחה מלאה. כדי להרתיח את המים בהרתחה מלאה, כל שעליכם לעשות הוא ללחוץ על כפתור ה"אקסטרה הוט". למכשיר ברז ביטחון מובנה, יש בו מדחס שמטרתו היא לספר עבורכם מים קרים מאד, יש בו שני גופי חימום והוא בעל הספק  מים מרשים הנע ביום חול בין שבעים למאה כוסות של מים חמים, בשבת תוכלו לקבל בין שלושים לשלושים וחמש כוסות של מים חמים וכשבעים כוסות של מים קרים.

עיצוב משלים למטבח

בר המים הזה הוא תוספת מושלמת למטבח שלכם. במקום מיחמי מים ענקיים התופסים מקום רב הן בהנחתם על השיש והן באחסונם לאחר השבת, כמו גם כמות החשמל שהם צורכים בשל השימוש הממושך לאורך כל השבת, תוכלו להחליפו בקלות וביעילות בבר מים אלגנטי עם עיצוב נקי המותאם לכל מטבח. תוכלו להניח את בר המים בכל מקום בשיש, שכן אין הוא תופס מקום רב כלל.

כמו כן, מכשיר זה ישמש אתכם גם במהלך ימות השבוע הרגילים. במקום לרכוש חבילות של בקבוקי מים מפלסטיק, למצוא מקום לאחסן אותם, ולקרר אותם במקרר שגם בו הם תופסים מקום רב, תוכלו לשתות מים קרים מבר המים ויתרה מכך, מים מסוננים באיכות גבוהה. גם את תפקידו של הקומקום ניתן יהיה לזנוח, שכן בר המים יפיק עבורכם מים חמים, ואף מים בהרתחה מלאה לשימושים השונים, החל מהכנת משקאות חמים וכלה בבישול או הכנת הבקבוק לתינוק.

זיהום ומסנני מים

עובדה ראשונה- מי השתייה המגיעים אלינו בברזים מזוהמים – אין על כך ויכוח . זיהומים שונים וגורמים המזהמים את המים מוצאים את דרכם אל כוסות השתייה שלנו מסיבות שלנו גורמת לחברות שונות למצוא פתרונות לסינון וטיהור המים.

לא פעם אנו שומעים בחדשות כי באישור מסוים בארץ נאסרת השתייה מהברז מחשש לזיהום כזה או אחר והתושבים מתבקשים למצוא פתרונות שונים עד יעבור הזעם.

עובדה שנייה- משרד הבריאות אומנם עורך סינונים למים אך אלו אינם מספיקים דיים. המים עוברים אלינו בצנרת מים מורכבת ומסועפת ולכן מכילים רכיבים של חלודה ומתכות כתוצאה מהמעברים , אותם חומרים אומנם אינם נראים לעין אך התהליך שהמים עוברים משאירים טעם או ריח לוואי ומשפיעים על איכות המים שאנו שותים מהברז.

הפתרון לשמירת איכות המים באופן קבוע הוא רכישת מסנן מים ביתי , חדשות לבקרים חברות העוקות בכך ממציאות ומשווקות מסנן מים כדבר הטוב ביותר לצריכה הביתית .

המסנן הוא מתקן המסייע בטיהור מי השתייה מחיידקים ומזהמים שונים. ישנם סוגים שונים של מסנני מים . המסנן מאפשר זרימת מים, ומונע מעברם של חלקיקים מעבר לגודל מסוים. המסננים שונים זה מזה ביכולת הסינון של גדלי החלקיקים השונים.  את המסנן מתקינים  בנקודת המוצא הראשית של המים לדירה, סמוך לשעון המים, או על ברז ספציפי.

מסנן מים ביתי הוא שם כולל לכל אמצעי טיהור המים, אשר עושים שימוש במים של רשת המים הארצית, אבל, באמצעים שונים, מטייבים ומטהרים אותם מחומרים שונים המצויים בהם. לכן, בעת רכישת מסנן מים ביתי אצל יבואנים ומשווקים שמתמחים בתחום טיהור והשבחת המים, מומלץ לשאול מה בדיוק מסנן המסנן.

אך איך נדע מה הטוב ביותר בשביל המשפחה הפרטית שלי ?

ישנם ארבעה סוגי מסנני מים ביתיים עיקריים כיום: מסנן אבנית, מסנן מכני, מסנן פחם פעיל ומסנן הפועל בשיטת האוסמוזה ההפוכה. כל אחד מהם מסנן רכיבים שונים הנמצאים במים הזורמים. מכיוון שסינון מים הוא עניין בריאותי, קיים תו תקן של המכון הישראלי לתקנים על מסנני מים. תו התקן נועד בכדי להבטיח שחברות המייצרות מסנני מים יספקו לכם מערכות סינון העומדות בדרישות גבוהות ובתנאים מחמירים.

1.מסנן אבנית -מסנן את האבנית מהמים. רצוי לדאוג לסינון האבנית ובשיטת סינון זו מדובר במסנן המכיל כדוריות סיליפוס ומותקן על ידי שרברב בסמוך לברז המים הראשי.

2.מסנן מכני – המסנן הפשוט ביותר לשימוש הינו המסנן המכאני, אשר פועל כמסננת פשוטה. חסרונו העיקרי של מסנן זה הוא שאינו אינו יכול לסנן את האבנית .הוא מותקן בסמוך לברז המים הראשי על ידי שרברב, והוא מסנן לכלוך גס במצוי במים כמו גרגירי חול או חלקיקי חלודה מעל לגודל מסוים. הוא מתאים בעיקר לבתים ובניינים בהם קיימת צנרת ישנה.

3.מסנן פחם פעיל – הפחם מכיל נקבוביות זעירות אשר יכולות לספוח חומרים שונים. מסנן מים המותקן מתחת לכיור המטבח, ומטרתו לסנן את טעם וריח הכלור שבמים. מסננים של פחם פעיל ניתנים להתקנה בכניסת המים לדירה – בסמוך לשעון המים – או כיחידה עצמאית שברז במוצאה. כמו כן, ניתן למצוא מסננים אלו מותקנים על פיית ברזים ובקנקנים. המסנן מבצע סינון חלקיקים מעל לגודל מסוים, אבל מומלץ להתקין אותו בשילוב עם מסנן מכני ליד השיבר הראשי, על מנת לשפר את פעולתו.

4.מסנן מים ביתי הפועל בשיטת האוסמוזה ההפוכה – מסנן מים המותקן מתחת לכיור וכולל את מסנן מכני, מסנן פחם פעיל, ממברנה אשר מטרתה לספוח את שאר המלחים והמינרלים שבמים, ולרוב, גם מסנן לשיפור טעם המים . מערכות המבוססות על עיקרון זה רגישות לחיידקים או לכלור במים. מערכות סינון וטיהור המבוססות על אוסמוזה הפוכה יכילו תמיד סנן מכני וסנן של פחם פעיל.

מסנן הפועל בשיטת האוסמוזה ההפוכה מספק את התוצאות הטובות ביותר, מאחר והוא מאפשר לכם לשתות את המים שלכם ללא חלקיקים צפים או טעמי וריחות לוואי.

לסיכום, ישנם סוגים רבים של מסננים הניתנים להתקנה בביתכם וישפרו את איכות ובריאות המים שאתם שותים. כאשר אתם בוחרים את המסנן, בקשו מהספק להציג לכם תעודת אישור של מכון התקנים הישראלי. כך תדעו שהמסנן שבחרתם עומד בתקנים הנדרשים.

 

לרכישה ועיון במצורינו מסנני אבנית, מערכת סינון אוסמוזה הפוכה

מה הם היתרונות של מיני בר?

בשקט-בשקט, מבלי ששמתם לב, הפך המיני בר לחלק בלתי נפרד מהבית, המשרד ואפילו חדר המלון. חוסר הקיום שלו על השיש, הוא לפעמים בדיוק כמו היעדרם של מקרר או כיור שבלעדיהם קל להבחין שמשהו מאוד משמעותי חסר בנוף העין. מיני בר נחשב לאחד הפתרונות המודרניים ומכשיר חשמלי צרכני אהוב במיוחד, שהשתלב באופן החלק והיעיל ביותר בחיי היומיום במאה ה-21 ולמעשה מנגיש בקלות את מי השתייה באופן איכותי והרבה יותר נוח ופרקטי מהעבר.

למה מיני בר כשאפשר לשתות מהברז?

כל מיני בר מכיל פילטר שמסנן רכיבים "זרים" שנעים בתוך המוביל הארצי כמו חלקי חלודה שמגיעים מהצנרת הישנה, חול, פסולת ועוד שיוצרים טעם לוואי וריח לא נעים במקרה הטוב ועד הגבלות על שתיית מי ברז בשל זיהום חמור במקרה הרע. המתקן מסוגל להימנע מלשלב עם מי השתיה שלכם כל חומר אורגני מזיק, מסלק אותם וכך למעשה מטהר את מי השתייה מחיידקים ומזהמים שונים.

טיפ לרכישת בר מים זול

אמנם בר מים ביתי הוא מוצר צריכה בסיסי, אך מדובר בכל זאת בהשקעה כספית מסוימת. לכן אם חשוב לכם לרכוש בר מים זול, הטיפ הוא לקנות מחוץ לעונה החמה וככל הניתן הרחק מהחגים. בקיץ צריכת המים מוגברת ולכן יוצאות חברות רבות בקמפיינים וכמובן מחירים גבוהים בשל הביקוש ועל כן בחורף ניתן לפגוש לא מעט מבצעים, הנחות וגם אפשרויות כמו התקנה ללא עלות או קבלת מחיר נמוך יותר על מערכת סינון מתקדמת נלווית שמשפרת באופן ניכר את פעולות הסינון של המיני בר.

יתרונות "הדגל" של כל מתקן מים

 • מגיע במגוון צורות יפות וצבעים שמקשטים בהרמוניה את המטבח או החלל שבו הם מונחים
 • מבטל את הצורך בנשיאת בקבוקי מים מינרליים או אחסון מיותר שלהם בבית
 • מכיל אפשרות למים חמים ובחלק ממתקני המים גם פושרים והרתחה מלאה
 • יוצר מי שתייה טהורים, איכותיים וטעימים ללא סכנה
 • יוצר חיסכון בשימוש במים ומעודד שתייה בקרב בני הבית

כך תבחרו במיני בר המתאים ביותר:

חברות מתקני המים מציעות שלל דגמים מעוצבים, יפים, בגדלים משתנים הכוללים מבחר רחב של פונקציות אפשריות. חשבו על גודל המטבח והיכן יעמוד המתקן, היכן נמצא שקע החשמל הקרוב ובאיזה סוג, צבע וצורה תעדיפו לקבל את המתקן כדי לשלבו בעיצוב הכללי.

יש לחשוב על הצורך האישי שלכם: האם תעדיפו בר מים שומר שבת או שחשוב לכם שמגש המזיגה יהיה גדול כך שניתן למלא בקבוקים גדולים? האם תעדיפו כפתור נוסף למזיגת מים פושרים או אפילו מוגזים? האם המתקן אכן עומד ביכולות סינון מתקדמות וגם כולל תקופת אחריות נוחה? ככל שתקפידו לחשוב על פרטים אלו בהקדם, כך תוכלו לבצע רכישת מתקן נבונה, אפקטיבית וחסכונית שתניב לכם מי שתייה טעימים ובריאים בכל זמן נתון.

מסנן מים ביתי: מה הם הסוגים השונים

אוסמוזה הפוכה 6 שלבים

זיהום מי השתייה בישראל מגביל אותנו מלהשתמש במי הברז לשתייה יומיומית. המודעות לסכנת הזיהום האפשרית נפוצה כל כך, עד שאנחנו מעדיפים להימנע משתיה ממתקני המים גם במקומות שאין בהם כלל סכנה. מסנן מים ביתי הוא השם הכולל שניתן לפתרונות לטיהור המים, המשתמשים ברשת המים הארצית אבל מפיקים מהם את המיטב, הנקי והטהור כך שנוכל לשתות ללא חשש. אצל חברות העוסקות בתחום תוכלו למצוא מבחר פתרונות מעולים להשבחת המים על ידי טכניקות סינון שונות וליהנות ממים בריאים וטעימים ללא הגבלה.

מהם סוגי המסננים הקיימים?

מסנן אבנית – מים צוברים כידוע אבנית ועל ידי מסנן זה המכיל כדוריות סיליפוס שמנקות את האבנית ומחלצות אותה מ"ההדבקה" למים, ניתן להימנע ממנה לחלוטין. המסנן מותקן על ידי בעל מקצוע מוסמך וצמוד לשיבר הראשי.

מסנן מכני – מתמחה בסינון לכלוכים כמו חלקיקי חלודה מעל גודל מסוים, חול, מתכות וכלורידים שמתווספים למים מלאכותית על מנת לחטא אותם. גם הוא מותקן על ידי שרברב מקצועי בסמוך לשיבר ומתאים מאוד לבתי מגורים בעלי צנרת ישנה.

מסנן פחם פעיל – את מסנן מים זה יש להתקין מתחת לכיור המטבח במטרה לגרש את טעם הריח והכלור המצוי במים. גם כאן מתבצע סינון של חלקיקים מעל גודל מסוים, אבל ההמלצה היא לשלב אותו עם המסנן המכני כדי למקסם את ההימנעות מחלקיקים זרים במים.

מערכת האוסמוזה ההפוכה – טכנולוגיה מתקדמת שבה מסנן המים מותקן מתחת לכיור וכולל בתוכו מסנן מכני, מסנן פחם פעיל, מכשור ספיחת מלחים ומינרלים מתוך המים (ממברנה) ומשפר משמעותית את טעם המים. מדובר ללא ספק באפשרות האידיאלית ביותר בשוק שמעניקה למים את איכותם מחדש באופן בריא וטעים, ללא רכיבים זרים וריח לוואי.

המסננים המומלצים 2019

מעקף לתמי 4 שנתי – שני מסננים לתמי 4 בעלי תו תקן ישראלי ואמריקאי, המעבירים את המים ארבעה שלבי סינון: הרחקת חלקיקים ולכלוכים (סנן מיקרוני), סילוק כלור, כימיקלים, ריח וטעם לוואי (סנן פחם), סנן פחם פעיל נוסף, סנן להשבחת טעם המים (קו פחם). יש להחליף בין הסנן הראשון לשני כעבור חצי שנה.

סנן אומניפיור – ה"זהב" הגלובלי בתחום הסינון המיוצר בארה"ב ובעל תקן אמריקאי שמתאים לכל בר מים ומכונת קפה או מערכת טיהור תת-כיורית. סנן זה עשוי פחם פעיל שתורם לטעם המים ומפחית אבנית (פילטר ה-SCL10) וכלור (SCL10) וניתן להתקנה עצמאית פשוטה.

מערכת אוסמוזה הפוכה 6 שלבים – המתקדמת בעולם נלחמת בכל עולם המזהמים המימי: גזים, חיידקים, מומסים, אבנית וחלקיקים על ידי העברת שישה תהליכי סינון לטיהור ושיפור הטעם. המערכת עומדת בתקן הישראלי והאמריקאי, בעלת אורך חיים ארוך (2-3 שנים) ובתחזוקה עצמית פשוטה.

מסנן אבנית נועם ספיר – מערכת מתקדמת באישור מכון התקנים להגנה על גופי החימום והצנרת, מניעת אבנית וחומרים זרים במים, מביאה לחיסכון ישיר בצריכת חשמל גופי החימום וחומרי הניקוי, מתוחזקת בקלות ולא משפיעה על לחץ המים.

איזה בר מים מומלץ לקנות?

ישנן הרבה סיבות שבגללן כדאי לעבור לשימוש בבר מים במקום בבקבוקים מפלסטיק. הזמינות של המים, האפשרות לקבלת מים חמים או קרים ברגע, ללא צורך בהכנה מוקדמת, הייתור של סחיבת בקבוקים במדרגות כל הדרך מהסופר ועוד סיבות. כמעט כל עסק הבין את העובדה שבר מים עדיף בהרבה על מים מבקבוקים, אבל מסיבה כלשהי בתים רבים עדיין מעדיפים את בקבוקי המים.

יכול להיות שהעלות הראשונית של המיני בר, לרבות בר מים סודה, הפחד מתהליך ההתקנה ואולי אפילו כוח ההרגל, כל אלו יכולות להיות סיבות שבגללן אנשים נמנעים מלעשות את התהליך המבורך הזה. ההתפתחויות הטכנולוגיות אפשרו ייצור של מגוון כה רחב של מיני ברים, כמו מיני בר אולימפיק, עד שאין סוג של אנשים שלא יצליחו למצוא בר מים שמתאים בדיוק לצרכים שלהם כמו כפפה ליד. ברי מים כיום מפיקים מים קרים, חמים ופושרים. הם יכולים להוציא אפילו סודה. הם מגיעים במגוון של עיצובים, צבעים וצורות, ומצוידים במנגנוני בטיחות וחיישנים לתפעול נוח.

אז מה כדאי?

כמובן שהבחירה באיזה סוג של בר מים לקנות תלויה מאוד הן בצרכים שלכם והן במה שאתם רוצים להפיק ממנו. כאן נדון בכמה מהאפשרויות, על מנת שתוכלו לעשות החלטה מושכלת.

קודם כל, הגדירו את מי בר המים עומד לשמש. אם מדובר בבר מים עסקי, הרי שהוא צריך להיות בעל קיבולת גדולה יותר אבל לרוב גם פשוט יותר. רוב האנשים המגיעים לעסקים לא מחפשים מכשירים מורכבים אלא רוצים בעיקר לשתות כוס מים קרים. אין לכם צורך להשקיע לדוגמה בקנייה של בר מים סודה. לעומת זאת, אם מדובר במיני בר לשימוש ביתי, יכול להיות שתרצו לבחור בדגם עם קיבולת קטנה יותר אך לעומת זאת עם אפשרויות רבות יותר. מיני בר אטלנטיס, לדוגמה, הוא מיני בר שיכול להיות אידיאלי לבית. הוא מגיע בעיצוב מפואר וגם מאפשר לכם לכוון את טמפרטורת המים החמים והקרים לפי רצונכם. אין צורך להתפשר בין מים רותחים לכאלה שעל סף קיפאון.

שיקולים נוספים

חשבו על האנשים שהולכים להשתמש בבר המים. אם מדובר בילדים, חשוב שהוא יהיה בעל מנגנון בטיחות, כמו זה הכלול בדגם מיני בר אולימפיק, שימנע כוויות שחס וחלילה יכולות להיגרם לילדים משימוש לא נכון בבר המים. בנוסף, אם אתם משפחה דתייה או שבר המים ישמש גם אנשים דתיים, פתרונות מודרניים מאפשרים לכם להשתמש בבר מים מותאם במיוחד לשבת, כמו הדגם נוגה שבת לדוגמה.

הדגמים והאפשרויות הם רבים. בדקו היטב מה הצרכים שלכם ואחר פנו לעסק מקצועי ומנוסה שיוכל להתאים לכם את בר המים המתאים לכם ביותר. עם השכלולים והפיתוחים המודרניים, אין שום סיבה להתפשר על בר מים שאינו תפור בדיוק לפי המידה שלכם.

אולי יעניין אותך גם: מיני בר גולד, בר מים, בר מים רצפתי, בר מים במבצע, מיני בר

איך מתקינים מיני בר

מכשירי המיני בר הם מכשירי השתייה הנפוצים ביותר בבתים, בעסקים ובמשרדי ישראל כיום, וזאת מפני שהם קלים מאוד לתחזוקה, הם אינם יקרים והם מספקים מספר אופציות כמו מים קרים, פושרים, חמים ואפילו סודה. המכשירים הם נקיים מאוד, והם מגוונים כך שהם מאפשרים התאמה מושלמת למקום בו הם נמצאים. גם ההתקנה של המיני בר היא די מורכבת והעדיפות היא להזמין טכנאי מקצועי של החברה ממנה קניתם, כדי שיבצע את החיבור ותוכלו להתחיל לשתות. לא משנה אם קניתם מיני בר של חברת תמי 4 או אלקטרה בר, התקנה נכונה היא חשובה מאוד לתחזוקה העתידית של המכונה.

ההתקנה של המיני בר תלויה בעבודתו של טכנאי אלקטרה בר או של תמי 4. שירות אלקטרה בר מספק טכנאים ברמה גבוהה מאוד, שמבצעים את הפעולה בזמן קצר במיוחד, וכך גם בחברת תמי 4. ראשית, חשוב כמובן להזמין את המיני בר הנכון, זה שמתאים בצורה אידיאלית למקום שאתם רוצים לשים אותו, וכזה שהוא בצבע ובגודל הנכון. ודאו שעם ההזמנה קיבלתם את כל החלקים הרלוונטיים וראו שיש התאמה להיכן שנמצאת נקודת המים. נקודת המים יכולה להיות מעל או מתחת לשיש, כאשר אם היא נמצאת אל מתחת לשיש, יש צורך בקידוח של חור על מנת להעביר את צינור המים.

בזמן הקידוח, חשוב להבהיר לטכנאי שמדובר באזור רגיש, מפני שהוא חשוף. יש לעבוד עם מקדחה ייעודית ולנסות לבצע מינימום נזק בשיש ובארונות המטבח. לאחר מכן, הטכנאי מחבר את צינור המים אל נקודת המים וחותך את צינור המתקן בצדו של השיש. החיתוך צריך להיות מדויק מאוד, שכן רק חיתוך ישר ונכון ימנע נזילות שיכולות למנוע רטיבות במקרה הטוב ועובש במקרה הרע. חשוב גם לחבר מקטין לחץ מים עוד לפני חיבור הסנן כדי למנוע התפרצות של מים.

זהירות ועדינות

חיבור הסנן צריך להיעשות לאחר שטיפה שלו והוצאה של טבעת אדומה הסוגרת אותו. לאחר חיבור הסנן, שמתחבר למתקן המים ולמקטין לחץ המים, צריך לפתוח את ברז ההזנה ולהמתין שמתקן המים יתמלא. כאן חשוב שוב להדגיש את עניין הזהירות, כי אין לחבר את המיני בר לחשמל עד אשר המיכל מלא לחלוטין. המתקן מלא כאשר אינכם שומעים עוד את זרימת המים מאזור המיני בר ורק לאחר מכן אפשר לחבר את המכשיר לחשמל.

בסופו של דבר, אף אחד מאתנו הוא אינו טכנאי תמי 4 או טכנאי אלקטרה בר ואין לנו הכשרה שמלמדת אותנו להתמודד עם הרכבה של מכשירים חשמליים מורכבים כמו מיני בר. ישנם כאלה שמנסים לבצע את הפעולה הזו לבד ולחסוך כסף, אך מדובר בתהליך טכני די מורכב עם פוטנציאל לנזק גדול, ולכן מומלץ להימנע מכך. טכנאי תמי 4 או של אלקטרה בר הם אנשים מקצועיים עם ידע רב, והם יכולים להתגבר על כל האתגרים עד שתהיו מרוצים מהתוצאה הסופית.

אולי יעניין אותך גם: מיני בר לשבת, מסנן מים, נוגה שבת, מתקן מים ביתי

מיני בר מים לשומרי שבת

הציבור הדתי בישראל הולך וגדל עם השנים, וההתאמה שלו לטכנולוגיה היא מורכבת מאוד. העולם הולך ומתקדם ויותר מכך, האנשים הופכים תלויים בטכנולוגיה כדי להתנהל בצורה יום יומית. לכן, בקהילות הדתיות עושים מאמץ גדול למצוא פתרונות באמצעות "טריקים" טכנולוגיים שמונעים חילול שבת וכשרות, או לחילופין, מתמודדים עם הנושא באמצעות אישורים מרבנים. אחד המכשירים הנפוצים בבתים הדתיים הוא המיני בר, מפני שהוא מהווה את הפתרון האידיאלי לשתיית מים חמים וקרים. חשוב לזכור שבבתים מסורתיים וחרדיים יש בדרך כלל יותר ילדים מאשר בתים חילוניים, כך שיש חשיבות נוספת למיני בר טוב.

גם בנושא המיני בר, משפחות דתיות וחרדיות צריכות לקבל הכשר לשימוש ופתרון לשבת. בעיקרון, יש איסור להשתמש במים שהורתחו בשבת והמכשיר עצמו הוא מכשיר חשמלי. נשאלת השאלה איך פותרים את נושא המים החמים, שכן את נושא המים הקרים אפשר לפתור באמצעות קניית בקבוקים. ובכן, הוא מוצר קיים והוא פועל באמצעות מיכל מים חמים הנאטם לכניסת מים חדשים, אשר נמצא בתוך המיני בר עצמו. כניסת המים נמצאת בשליטה מלאה באמצעות ברז מיוחד שמטרתו למנוע חדירת מים חדשים להרתחה.

מיני בר לשבת מאפשר שימוש בכ-40 כוסות מים חמים, מה שכאמור אמור להיות די והותר למשפחה דתית ממוצעת בסוף שבוע שלם. אגב, מיני בר לשבת מוצא פתרון גם למים הקרים, אם אנשים לא רוצים לקנות ולסחוב בקבוקים. יש מכשירים עם מנגנונים שמבצעים את קירור המים כל מספר דקות בלי שום קשר להוצאת המים או לטמפרטורה הנוכחית שלהם. פתרון טכנולוגי הקשור למיני בר הוא אפשרי גם לחרדים המחמירים ביותר, שרוצים ליהנות מדבר בסיסי כמו מים חמים וקרים גם בסופי השבוע, מבלי להצטרך לסחוב בקבוקים או לחמם מים בדרכים הזויות.

התאמה טכנולוגית והלכתית

התקנה של מיני בר לשבת היא דומה מאוד להתקנה של מיני בר רגיל, והיא כוללת חיבור למקור מים ולמקור חשמל. עם זאת, ההתאמות לציבור הדתי בדמות המיכל הנוסף למים חמים ומנגנון ההפעלה למים קרים, צריכים להגיע בנפרד. לכל חברות המיני בר הגדולות יש את הפתרונות הרלוונטיים עבור הציבור הדתי, וישנה התחשבות גדולה בציבור המדובר, שמהווה כוח קנייה גדול במיוחד. אף אחד לא צריך להתקשות בהשגת מים חמים או קרים בשנת 2019, ולכן, גם בסופי שבוע, הציבור הדתי צריך לקבל את השירותים הרלוונטיים אליו, ללא עלויות נוספות.

הציבור הדתי לרוב נמצא צעד אחד מאחור בכל הנושא הטכנולוגי, וזה קשור לאימוץ טרנדים ולהתאמות הלכתיות. עם זאת, הוא יותר מתקדם ממה שמעריכים בחברה החילונית וחברות רבות מתאימות את עצמם כדי לנצל את כוח הקנייה של כשני מיליון אנשים במדינת ישראל. לאור העובדה שהמיני בר נמצא כיום כמעט בכל בית, הצורך להתאמה לשמירת שבת הוא טבעי בלבד, ובנוסף, הוא נכון, מתוחכם ועושה את עבודתו על הצד הטוב ביותר.

אולי יעניין אותך גם: תמי 4 הזמנת טכנאישירות אלקטרה בר, פילטר מים

איזה מיני בר מומלץ לקנות

צריכת המים של הישראלי הממוצע רק הולכת ועולה עם השנים, שכן יש יותר נפשות בבית, ובנוסף, יש הבנה שהעדיפות היא תמיד לשתות מים על פני משקאות ממותקים. לאור ההבנה שהמים בברז הם לא נקיים בצורה אידיאלית, וכי מיכלי המים הם פשוט קשים מדי לתפעול, מרבית הבתים בישראל כוללים בר מים של אחת מהחברות המוכרות. ברי המים הם אידיאליים מפני שהם מספקים מים חמים וקרים בלחיצת כפתור, המים נקיים, ובנוסף, יש אופציות מעניינות נוספות כמו מים פושרים וסודה. השאלה היא איזה בר מים מומלץ לקנות על מנת לקבל את הפתרון האידיאלי לבית או לעסק שלכם.

יש מגוון עצום של ברי מים עם מספר רב של פונקציות שיכולות להיות אידיאליות עבור אדם אחד, אך מיותרות לחלוטין עבור האדם השני. בנוסף, יש הרבה מבצעים לאור התחרות הרבה בין החברות והעדיפות היא להתחיל את התהליך עם חיפוש בר מים במבצע כדי לראות איך אפשר לחסוך עוד קצת בהוצאות. ההתאמה של בר מים למקום היא חשובה, שכן יש הרבה אלמנטים שמשפיעים על הצרכים של אנשים, והם אלו שיכולים לעשות את ההבדל מבחינת יעילות וחיסכון.

הדבר הראשון שאנשים צריכים להסתכל עליו כשהם רוצים לקנות בר מים הוא המקום על השיש. כמובן שהעדיפות היא להצמיד את הבר לשיש, אך לא תמיד זה מתאפשר וצריך לקנות בר מים עומד וגבוה. שנית, אנשים שיש להם ילדים קטנים בבית, חייבים בר מים עם מים רותחים ופושרים. התינוקות תלויים במידיות של האוכל והשתייה שלהם, והם צריכים פתרון מהיר. קשה מאוד להתנהל ללא בר מים בבית בו יש תינוקות, שכן ברז וקומקום פשוט לא עושים את העבודה באותו אופן.

נוח ומגוון

דבר נוסף שיש לבחון כאשר רוצים לקנות בר מים הוא המיקום. כמובן שיש הבדל בין בית לבין עסק או משרד וכן יש משמעות אם בר המים חשוף לבאי הבית או ללקוחות, או נמצא במקום מוסתר. כמובן שאם בר המים חשוף, רוצים משהו יותר מרשים, צבעוני וכזה שמשתלב בתוך העיצוב של המטבח. רוב ברי המים מגיעים בלי אופציה לסודה, אך יש אנשים שמאוד אוהבים לשתות סודה ומשקאות מוגזים, וצריכים את הבונוס הזה כתוספת.

הקנייה של בר מים חייבת להיות חכמה כדי להתאים למקום בו הוא נמצא ולצרכים של האנשים המשתמשים בו. החובה היא קודם כל לברר לגבי מבצעים לראות כיצד אפשר לחסוך. אין כל ספק שבר מים מהווה את האופציה העדיפה לשתייה, הן מבחינת נוחות והן מבחינת איכות המים. התחזוקה שלו כוללת לרוב רק החלפה של מסנן אחת לחצי שנה, והרבה יותר קל ללחוץ על כפתור ולקבל מים קרים לשתייה או מים רותחים לקפה או תה, מאשר להיסחב עם בקבוקים או להסתכן בשתייה מברז המים שבכיור.

אולי יעניין אותך גם: נוגה שבתמיני בר אולימפיק , מסנן מים

כל הסיבות בגללן כדאי לקנות בר מים

מיני בר רויאל

לכולם סביבכם יש מתקן מים ואתם מוצאים את עצמכם מתלבטים לא מעט האם כדאי גם לכם לרכוש מתקן קולר מים ביתי או מיני בר איכותי? אם כן, כדי לעזור לכם לקבל את ההחלטה הנכונה, הנה כל הסיבות בגללן כדאי לכם לשקול לרכוש בר מים:

 1. המים חשובים לבריאותנו – כולנו יודעים עד כמה המים חשובים לבריאותנו ואף מומלצים מאד. מערכות הגוף שלנו זקוקות למים והתייבשות יכולה להוות סכנת חיים של ממש. מומלץ לשתות בין 8 ל-10 כוסות מים בכל יום, ואף להרבות בשתייה כאשר עוסקים בפעילות גופנית מאומצת או בימים חמים ולחים.
 2. זמינות ונוחות – חברות המתמחות במכירת מתקני מים, לרבות תיקון תמי 4 ואף מכירה של פילטר מים שאותו יש להחליף אחת לתקופה, מציעות מתקנים זמינים ונוחים מאד. העובדה שיש לנו בבית, לרוב במטבח, מתקן מים שאליו ניתן לגשת בכל שעה שרוצים ולמלא את הכוס במים צוננים וטעימים מעודדת אותנו לשתות הרבה יותר. ישנם כיום גם מתקנים עם מים רתוחים ואפילו עם סודה, אם רוצים.
 3. מים מסוננים ובריאים – שלא כמו מים מהברז, במקומות מסוימים, המים ממתקני המים הם מים בריאים וטובים לנו. בזכות מסנן המים הם נקיים מאד ומתאימים לשתייה. ומכיוון שהם נקיים גם הם טעימים הרבה יותר, מה שיכול להשפיע לחיוב על כל אלה, שאינם נוהגים לשתות הרבה.
 4. מחירים הוגנים – מתקני המים מוצעים במחירים הוגנים מאד. אם בעבר עלותם נחשבה לגבוהה יחסית, הרי שכיום הסיפור הוא אחר ולאור טווח המחירים הרחב אפשר למצוא מגוון של אפשרויות ולאתר מתקן מים בהתאם לתקציב הקיים. כל זאת, כמובן, מבלי להתפשר על האיכות.
 5. אסתטי ויפה – מתקן בר מים יכול לתרום לא מעט לנראות של המטבח. ישנם מתקנים מים צבעוניים ויפים, המשווים לכל מקום מראה נהדר. אפשר לבחור צבע שמתאים לעיצוב הקיים ולשלב את המתקן לצד מכשירים אחרים, שמשמשים אותנו במטבח.
 6. מתאים לכל אחד – מתקני המים של היום ניתנים לשימוש על ידי כל אחד. יכולים להשתמש בהם צעירים וגם מבוגרים והם בטוחים מאד. כאשר מדובר בילדים צעירים במיוחד, ישנה לרוב נעילה מיוחדת של המתקן שאיננה מאפשרת שימוש במים חמים. כך יכולים הילדים להשתמש במתקן רק לצורך שתיית מים קרים ואם ירצו חמים, יפנו להורים או למבוגרים שבסביבה.
 7. שירות מצוין – לרוכשים מתקני מים מוצע גם שירות תיקונים ותחזוקה. במקרה של תקלה או בעיה כלשהי במכשיר, ובהנחה ומקבלים תעודת אחריות, ניתן להזמין טכנאי, שיבצע את התיקון ויחליף גם את מסנן המים של המכשיר. את המסנן יש להחליף אחת לחצי שנה או אחת לשנה, ובמקביל גם חשוב לדאוג לנקות את המכשיר. כל אלה יבטיחו מענה איכותי וגם פתרון לאורך שנים.

 

אולי יכול לעניין אותך גם : קולר מים, מסנן אבנית, בר מים במבצע, טכנאי תמי 4